Teksti Origjinal

keng´ e lule ne shperndajme
Gjith´ qytetit anembane
Vijm´ tek ty mesuesja jone
7-8 marsin te urojme.

Refreni:
Kenga qe na rri ne zemer
Esht´ per ty moj fjal´ e embel.
Drita qe na rri ne sy
Dhe keto lule jan´ per ty.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021