Teksti Origjinal

ne ket nat te bukur sonte
dojna me kendue
na ka ardhe e gjithe shoqnia
me ne asht tuj gzu

o gezohet nana e baba
gezonu ju bija
ne ket dasem shum te madhe
qesh edhe shtepia

e bjer tupani
edhe qiftelia
e gzohet nana baba
gzohet gjith shoqnia
e gjith shoqnia

u ndez vallja u dogj shamija
oh sa shum shyhret
po gezon halla e daja
per nipin e vet

o n'dricojn yjet
per ciftin e ri
po kendojm tegjith se bashku
o per krejt shoqnin

e bjer tupani
edhe qiftelia
e gzohet nana baba
gzohet gjith shoqnia
e gjith shoqnia

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020