Teksti Origjinal

kush s´mi din hallet e mia
m´dogji zemren dashuria
jam ra n´hall po du me vdek
hallet e mia kush mi hek
Mejrem Mejrem Mejrem

met vertet pate gabuar
dhe mendova t´mos vajtroj
por zemra s´me ka duruar
syri yt kur me shikjoj
Mejrem Mejrem Mejrem

shume me mire mos t´kisha pare
se kshu s´mundem te duroj
nje plag n´zemer me ka ra
humba veten une moj
Mejrem Mejrem Mejrem

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020