Teksti Origjinal

Presioni

Un qe baca plum përben kanun e rrnoj si pllum dita e ditës qe e kom mar urites sipas traditës jarani i pitës e për ata që menojn diqkadiqka qka qka ku ka*** pe di vlla veq qka do që menojn le tanalizojn a mos po n´xitojn a mos po gabojn......

ref(2)

Presioni

Jeto ti sa e ki t´shkruuum ruju se gabon me na pengu......

Tornados (Floetri)

Kupto se ke dashnin në drejtsin kto shipet gjeta fluturo kontribo shko për drejt se t´qon te drejta vetbeso njëhere mir se na jem rrezet e dritës sado jeta e gat nuk dot majn men jarana dritës gjithmon dot bazon per vllazni sakrifikojna bashk armiqt ti luftojna po tradhtart eliminojna krejt fitoret i festojna gjdo problem shpejt e thjeshtojna interes gjithkund fitojna veq me vazdu tash punojna shipe......

ref(2)

Presioni

Jeto ti sa e ki t´shkruuum ruju se gabon me na pengu......

Tornados (Barooti)

Jarana t´hin do sene tona me miljona veq na krejt shpejt i kuptojna i zbulojna i largojna n´drek këto mas i qojna ose me helem i helmojna veq perpara shkojna krejt i bone qe ta sundojna na jena bashk kena mu kon gjithmon jena shipe bashk fitojm të përgjakt gjithmon qëndrojm interezit do ti shkatrojm se po hecim ni mendimit ni drejtimit drejt qëllimit ktu po arrijna prej fillimit ne juv vyshkum drejt fitimit......

ref(2)

Presioni

Jeto ti sa e ki t´shkruuum ruju se gabon me na pengu......

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021