Teksti Origjinal

Sa largë unë po shoh me ty..
Sa shumë unë pe du ketë ngjyrë
Une për sa kohë t'gjatë unë ty t'kom lypë...
E tash ma n'fund t'kom gjetë dhe spo kom shkallë me hypë une..

Unë se kom ditë që qesi shije ka fjala dashni.. oo jo...
M'kane tregu po tash me ra me pa , pe di pe di ...

Kush kish thonë qe ka me ardhe kjo kohë ti me m'pasë n'dorë
Njejten kohë fati s'ka me lonë na të dytë me qenë njo
U sa shumë po du me mujtë ketë fat me ndrru unë..
Se jom dashnu veq venin edhe kohën e kom gabu..

Po prapë se prapë krejtë kjo pervojë me ty, mi ka çelë sytë
Shumë sene t'bukra n'zemër mi ka kthy e n'shpirtë m'ka rritë ...

O zemra jeme mos u prek
Se jom i lumtunë që t'kom n'jetë ,
Po nëse smujë me t'pa qysh une du ,
Kom me u pajtu s'kam me u pendu

Unë se kom ditë që qesi shije ka fjala dashni.. oo jo...
M'kane tregu po tash me ra me pa , pe di pe di ...

Se kom ditë që qesi shije ka fjala dashni,
M'kane tregu , tash pe di
ooooooo....
Shumë sene t'bukra n'zemër mi ka kthy mmmmm...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020