Teksti Origjinal

Vajze e mire e vajze vendi
Nga soji je ti koeargjendi
Ti ke qene bije dere e thare
Te marça nuse per djale

Epo ti ke qene bije dere e thare
Te marça nuse per djale

Ref...x2
Qaje moj qaje kengen o
Hidhe moj hidhe vallen o
Mere moj mere djalin o
Mere moj se ta muar o

Ku je rritur kaq e mire
Moj sorkadheja ne fill
Ku e ke moj vajze shtepine
Ta shtroj rrugen me qilim

Epo ku e ke moj vajze shtepine
Ta shtroj rrugen me qilim

Ref...x2
Qaje moj qaje kengen o
Hidhe moj hidhe vallen o
Mere moj mere djalin o
Mere moj se ta muar o

Nga shtepi e fshatit o
Aferdite emrin ja thone
O ilaçi qe sheron
Ku shkel ti mbin bar i njome

Epo moj ilaçi qe sheron
Ku shkel ti mbin bar i njome

Ref...x2
Qaje moj qaje kengen o
Hidhe moj hidhe vallen o
Mere moj mere djalin o
Mere moj se ta muar o

...

Ref...x2
Qaje moj qaje kengen o
Hidhe moj hidhe vallen o
Mere moj mere djalin o
Mere moj se ta muar o

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020