Teksti Origjinal

Ne tymin e luftes
Ne fushe te betejes
Ne token perplot me fishek

Degjohej nje za
Kushtrim qe tregonte
Se Hazir Selimaj s'kish vdek

Ne malet e Pashtrikut
Me zemer e mbronte
Kete toke qe e deshti aq fort

Me i dal zot vatanit
Eshte borxh i shqiptarit
Se liria don gjak e jo lot

Ref...
Mos ma prek Kosoven
Se veç nje e kemi
Amanet ma la
Bab Ismail Hyseni
Mos ma prek Kosoven
Po te them o shka
Trimat e Grejkocit
Ende s'i ke pa

N'Grejgoc te Therandes
Nje trim po i thot nanes
Oj nane Kosova po me thrret

Per mua mos mbaj zi
Nese vdes per liri
Se shqiptaret s'e kan keshtu adet

Ne malet e Pashtrikut
Me zemer e mbronte
Kete toke qe e deshti aq fort

Me i dal zot vatanit
Eshte borxh i shqiptarit
Se liria don gjak e jo lot

Ref...x2
Mos ma prek Kosoven
Se veç nje e kemi
Amanet ma la
Bab Ismail Hyseni
Mos ma prek Kosoven
Po te them o shka
Trimat e Grejkocit
Ende s'i ke pa

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020