Teksti Origjinal

I

lujma belin lujma
te dua te dua
zemra ime rreh tik tak
ti me ndeze dashuri
ti kerceve ma lun belin
te dua te dua
ti me ben mua te pi
une ne ty kam ra ne dashuni

refreni2x
lujma belin lujma
te dua te dua
ti kerceve me gezo
o zemren time pesh ma qon

II

ne pranvere kur qelin lulet
do ti mledh lulet per ty
me fustanin me te bukur
do ti sjell dhurta per ty
buza jote trendafil
syri yt me fik ne shpirt
me beso pak ty te lutem
e me jep shprese ne dashuri

refreni2x
lujma belin lujma
te dua te dua
ti kerceve me gezo
o zemren time pesh ma qon

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020