Teksti Origjinal

kur morra vesh se tkan feju
une morra helmin per meu helmu

I

kur morra vesh se tkan feju
une mora helmin per meu helmu

2x
ashtu per mu koka kan shkru
sa te jem gjallgjithmone te vuj

refreni
vujtjet mkan tret emkan shkri
sa do te jetoj as vet sedi
ashtu per mu koka kan shkru
sa te jem gjall gjithmone te vuj

II

si spaske pas nje pike meshire
bilem sma qojshe nje fjale te mire
2x
ma dhae fjalen ma dahe besen
se me ty do tbaj martesen

2x
ashtu per mu koka kan shkru
sa te jem gjallgjithmone te vuj
vujtjet mkan tret emkan shkri
sa do te jetoj as vet sedi

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020