Teksti Origjinal

Strofa 1.
Shqipet,
Kan Fam, Pare, Kan krah n’kit Industri (More)
Le ti kan te tona apet nuk jon Vz (Noo)
Une bi Shi (yeh), une bi Bresher (Yeh)
Ti qon pluhen jaran un ta kthej me xeher (Yeah)

Per shkak Dosbirav, Repi Riprodhohet Llom (Ahh)
Se Rep-Artistat jon t’rral n’vertet nuk mun I gjon
A pe din per qka po foli, a pe din dost ku e kom
Lexoma mendjen e ron nashta m’kupton

Se Reperat repovatin shpejt, po konceptin e kan Xerro
Bashkon Grupe me Grupe, se solo nuk kan Euro
Nuk Kan ide per Rep, Nuk Kan Atdhe po Shtet
Ingjektojn Muzik t’prisht n’venat e secilit djep

Refreni x2:
Qe qfar Reperi Zemer Si kerset Per Rep
S’kom kurgjo me hup kur e boj per Qef
A pe din qysh thojn Zinxhirt
A pe Din Qysh Thojn T’pergjakt
Merre veten me t’mir, se t’ngrehim Zhag

Strofa 2.
Me Pare, Pa Pare/
Kom vleft ma shum se reperat
Qe knojn per idare/
Pa hajgare, s’kom qare, me bo kahre

N’boten shqiptare/
N’hiphop ta dijm kejt ashiqare
Ko me kall, kshtu qe thirri Zjarrfiksat per mem nal/

Budall le mos I jep vetes infrakt
S’un e nalin Vz-n kit Zinxhirt t’Pergjakt
Delikat me fjal t’rana, Unikat ma nuk bon Nana
Inatqort desin papak, kur une bi ksi gjana

Se n’vertet Gzohen ata, kur na idhnohem
Menxi s’presin na mu perla, qe ata t’shlirohen
E t’marrin frym pak (ahh), I qelin syt pak (ahh)
Po ku me dit se qka me ndodh une jom I Pergjakt

Refreni x2:
Qe qfar Reperi Zemer Si kerset Per Rep
S’kom kurgjo me hup kur e boj per Qef
A pe din qysh thojn Zinxhirt
A pe Din Qysh Thojn T’pergjakt
Merre veten me t’mir, se t’ngrehim Zhag

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020