Teksti Origjinal

Lamtumir vendlindja ime
lamtumir ju them me mall
me nji shpres e nji dëshir
prap te ju unë kam me ardh

Po marr rrugën për gurbet
me lot në sy ju përshëndes
mallkue qoft ai shpirt katili
nëpër bot ne na ka tret

Lamtumir Prishtina ime Pej,Gjakov
Drenica trime Kumanov,Shkup e Tiran
lamtumir spo muj me u than
smund ti la un bab e nanë

Lamtumir Ulqin,Preshev,Mitrovic
e ti Medvegj zbashku juve që të gjitha
të bashkuara du me u gjet mallku qoft
ai shpirt katili nëpër bot ne na ka tret

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021