Teksti Origjinal

ihi kusha kushooo

ref...x2
ka ardh farefisi prej katuni
nanes tem osht kaj del muni
hop luni luni luni u kall
qyteti u kall katuni

duda:
hoo mori nane o moj nane ka ardh daja me 5 killa banane vet i 18 kejt robt i ka me veti qysh u kall qyteti kuku qka na gjeti kusherina jem shyreti e ka djalin si naleti
kur vjen aj vet i treti nuk ja prishin djal hasreti
e kur vjen hysreti duhesh me dit qysh osht adeti hin e laet me tesha sin pishinen n'veti

monny:
a pe ki te qart se kush jom kan dhe kush jom tu e pas
farefisi jem me dajen e din krejt shqipart osht daja jem qe sdin sen mu mqon men edhe tezja
jem qe para 20 vjetve ka hyp n'tren
e kom kushen qe n'katun internet e ka pru qe lujke shum plaistation me fmi edhe gru u qfar tripi vet e pat qel ken tu u prish njerzia u dasht veni edhe me mshel

duda:
karatisti daja jem pijanisti ke ne shiptari me lyp skija si shahisti
osht ma i forti n'katun po do mu bo n'qytet
daja jem ka lyp osht ka kshyren mu bo mbret u rrok me baben e vet domethonen gjyshin tem
po kshyr mu bo kryetari ma i madhi nket ven po mos ta nin o daja qe nipi per ty qet drek
e daja osht prek per nip kurr nuk hek

d.a.sh.i:
u Harru Djali hallës po vjen mas 5 vjete ska Faj i NgRati rrin me nuse tvete
kusherina jeme i Din Plot do sene kur u kon e re thojn u kon si Supermene gjyshja jem Babgjyshi kan Dashtën shum Fmi e kan bo baben tem ni ekip
me 6 vllazni
mos ta nin moj halla jem se inishtja nuk te len un e di qe te don se nuk i zinet veni ven

ref...x2
ka ardh farefisi prej katuni
nanes tem osht kaj del muni
hop luni luni luni u kall
qyteti u kall katuni

monny:
kusha jem e ndrroj Veten ja nxini nanes Jeten me pare te synetit u shitke si me kon djal i mbretit
nuk i shkoj GaT i HarxhoJ qato shka i pat se me shum FeMnA shkojke nat per nat
e kom edhe kushen tjeter qe ka pas shum gra nuk e di se sa veq e di qe 12 fmi i ka
nuk din me kallxu se tash as njo nuk e ka nal ju ka falemnderu grave qe fmit tash i kan met fal

d.a.sh.i:
uu kall hallakam krejt qyteti u qu nkam
mingjes tem prej italis e paret krejt i harxhoj
po dojn me më martu prej katundi nuse um kan pru qik e mir e shpis qe din mir me gatu
farefisi jem po folin e po boj llafe hala jan gjall ato plakat qe pin kafe folin shum vet folin e i marrin nëpër goj hajde kejt tash hajde lujm ket loj

ref...x2
ka ardh farefisi prej katuni
nanes tem osht kaj del muni
hop luni luni luni u kall
qyteti u kall katuni

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020