Teksti Origjinal

A jam ende zemren tande
dashuria ime e vjeter

a vij un ne endrrat tua
a po vjen dikush tjeter

sa her du me t´thirr ne emer
po gaboj e po t´thras zemer

REF:
Hajde me mu hajde me mu
me dit ti cka boj per ty
kurr sishe largu (2x)

midis luleve te ksaj bote
syri im vec ty te sheh

m´baje doren n´zemren time
degjoje per ty si rreh

sa her du me t´thirr ne emer
po gaboj e po t´thras zemer

REF:
Hajde me mu hajde me mu
me dit ti cka boj per ty
kurr sishe largu (2x)

REF:
Hajde me mu hajde me mu
me dit ti cka boj per ty
kurr sishe largu (2x)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020