Teksti Origjinal

Kur e percolla ylberin
Ktheva hyra n’ode
Kur ia pash manxerren varun
Ia lava me lot

REF
Mos e laj me lot oj zano
Mos e laj me lot
Se shkoi viti par oj zano
Porsi dita sot (2x)

II
Shkuan muaj shkuan vite
Zemra mu dogj flak'
S’na lan' hallet s’na lan' dertet
Me jetue bashk

REF
O ylberi dades o
A thu m’ke harru
Ditet e gurbetit ylber
Qofshin te mallkum (2x)

III
Mora harce dola ne bahce
Corapet mej thur
Prej merzis' permbi corape
Plasa tuj lotu

REF
O ylberi dades o
Athu m’ke harru
Ditet e gurbetit ylber
Qofshin te mallkum (2x)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020