Teksti Origjinal

Ti nuk di me dasht ne ket jet
ti je gjall po zemra tka vdek
ti nuk mundesh dashuri me ndjehh
ti s´merzitesh kur un jam ne vetmi

Reff
Jeto Ti Jetoo e mu mke lendu
s´mundem me vdek as me jetuu
ti nuk don me ditt sa po hin ne gjynahh
o lot e mi ty kan met vraa[2x]

Kur Dashnii rrejshemm je betu
un t´kam dasht e ti m´ke lendu
ti ke qesh mu um ke baa me qaa
hajRin jetes kurr ski me ja paa

Reff
Jeto Ti Jetoo e mu mke lendu
s´mundem me vdek as me jetuu
ti nuk don me ditt sa po hin ne gjynahh
o lot e mi ty kan met vraa[2x]

Reff
Jeto Ti Jetoo e mu mke lendu
s´mundem me vdek as me jetuu
ti nuk don me ditt sa po hin ne gjynahh
o lot e mi ty kan met vraa[2x]

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021