Teksti Origjinal

E veshtire, jam mesuar me ty
Mengjeset, pa vemendje te dy
Kur dilnim se duhet te dilnim
Kur putheshim, kur ne nuk ndienim
Ka kohe qe rrime si aktore
Ti ke kohe qe sdo, jam shume e mire
Te lutem shko. veten e denon
Nje goditje nga ty mora
Tani vete ne kembe po rri
E jetova dhimjen time
Kam nje plage kujtim nga ti
Zemren time e lendova
Por cfare ndodhi ska rendesi
Une u rrita dhe mesova
Te ece vete kjo fale nga ti

REF Shuhen endrrat
Shuhen shpresat
Por une vete vazhdoj
Faleminderit cfare kaluam
Por nuk eshte njesoj
Mbyll nje liber hap nje tjeter
Ndoshta perfundoj
Nis cdo gje prap nga e para
Jo nuk eshte njesoj

Aty ku rrinim, nuk do jemi tani
Cdo gje me ty, e kam te veshtire
Pa vemendje, kerkoj vemendje nga ty
Nuk ka me te dy
Kaq larg te ndjej kaq prane
Dhe kohen , kujtimet i lame
Tani nuk kam mbeshtetje tek ty
Nuk ka me te dy
Nje goditje nga ty mora
Tani vete ne kembe po rri
E jetove dhimjen time
Kam nje plage kujtim nga ti
Zemren time e lendova
Por cfare ndodhi ska rendesi
Une u rrita dhe mesova
Te ece vete kjo fale nga ti

REF 3x
Shuhen endrrat
Shuhen shpresat
Por une vete vazhdoj
Faleminderit cfare kaluam
Por nuk eshte njesoj
Mbyll nje liber hap nje tjeter
Ndoshta perfundoj
Nis cdo gje prap nga e para
Jo nuk eshte njesoj

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020