Teksti Origjinal

Si te vajzat dhe te djemt
ju ka humbur fija
sot e du e nesër jo
hajgare dashnija(2x)

Veç me nji cigare
dhe nji kokakoll
ndakik dor për dore
se le me shku nshkoll(2x)

kur ti bahet boll
si vjen zor me i than
o mas nji jave shoqet
se le pa ja zan(2x)

Nji her ta jep besen
taman sikur burr
hala pa u ba java
flet për avantur(2x)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020