Teksti Origjinal

Zemer,zemer sa po vuan ai me ty zemer po luan.
Zemer,zemer sa po vuan,shpresat tua sot u shuan.
2x
E sinqert je por eshte kot ai po te ben te qash me lot.
2x
A ka kush ne kete bote te mi ndal mua kta lot.
A ka kush oj shoqri te ma kthen ate dashuri.

Zemer,zemer sa po vuan ai me ty zemer po luan.
Zemer,zemer sa po vuan mallin ti kush do ta shuaj.
2x
Dahuria te ka ik e ti spo te terren syt.
2x
A ka kush ne kete bote te mi ndal mua kta lot.
A ka kush oj shoqri te ma kthen ate dashuri.
2x
A ka kush ne kete bote te mi ndal mua kta lot.
A ka kush oj shoqri te ma kthen ate dashuri.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020