Teksti Origjinal

Nashta je bo burr e tash mo je rrit
A tkujtohet qe s'hecshe veq dite mu zhagit
9 muj ajo non nbark tvetin tka majt
Si krejt edhe ti nisoj paske kajt
Prehrin shtrat ndersa gjirin ushqim
Te beri tfort dhe me plot vetbesim
Pse nuk e don spaku nanen prej ksaj bote
Nashta pse kaq vite ka qen sherbtorja jote
Kerkon tjetosh gjat se ska Zot per ty
Vdekjes I tutesh si mu kon jaudi
Nashta sja vlen me qiftin ton mu mar
Nat dynja stjepet afat ty pabesimtar
Ski kurgjo hallall tka kaplu harami
Ik nga realiteti se po tkomandon shejtani
Disa jetojn nshpresa duke mos qen tsigurt
Pendohu sa ma heret se jeta osht e shkurt.

Reff.X2
Ja Muhamed Ja RessulAll-llah
Ja Habib All-llah Ja NebiAll-llah
Ja Muhamed Ja RessulAll-llah
Ja Habib All-llah Ja NebiAll-llah

E ti qe po mrren najkun a paske ven
Kush tkrijoj e kush je najher a pe bon men
Ti mu qe mrrejshe qe sta nijke tani flejshe
Nditen e kiametit asni tnjofshem nuk e gjejshe
Veq pak me menu kush mka pru vetes I thu
Un qata e pasna njoo e qati duna mi besu
Svlen pendimi nese je tu u fundos
Myslimani per vdekje asniher nuk u brengos
Fjalen e Allahut smun kush me burgos
Ska mshir per ata qe mundohen me perdhos
Si don hiq qafirat mizevirat e shpiunin
Nese me njers e bon dije kurr sta hup munin
Per ata qe e besojn si shpi u dha xhamia
Pa dallim moshe prej pleqve dej te fmia
Pse kur po smuhesh pi dekes po tutesh
Apet fjala e fundit drejt Zotit pi lutesh.

Reff.X2
Ja Muhamed Ja RessulAll-llah
Ja Habib All-llah Ja NebiAll-llah
Ja Muhamed Ja RessulAll-llah
Ja Habib All-llah Ja NebiAll-llah

Zgjidhe ni jet tmiren e hiqu prej tkeqit
Bone dallimin mes melaqes e dreqit
Ruje at non pash at gji qe ta ka dhon
Se hakesh qe I dole asniher nuk mun me thon
Muhamedi a.s 3 her e ka thon ket fjal
Po ti more djal asniher se bone mall
Menon qe je I pari se kejt jeten e ki ari
Veq nditen e kiametit mos u tremb nga zjarri
Allahu esht I mshirshem cdo her din me fal
Kur tvjen buka mas miri ti munohu me nal
Ska koh ma tmir se muji ramazanit
Un tkeqes ju heka ju drejtova islamit
Me knaqsin ma tmadhe kto fjal tash I foli
Zoti tdha fuqi ty ntok tqet alkooli
Lexoj Kuran dhe po lutem kah Zoti
Me mer kur te duash se jam veq 1 rob I jotii

Reff.X2
Ja Muhammed Ja RessulAll-llah
Ja Habib All-llah Ja NebiAll-llah
Ja Muhammed Ja RessulAll-llah
Ja Habib All-llah Ja NebiAll-llah

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020