Teksti Origjinal

kfeste e madhe e ramazanit
mire se erdhe ne kete vend
o ta besojm te gjthe bajramin
te boj adetin siq ka qen

ne besofsh o n perendi
ne besofsh ne t madhin zot
besimtar kudo qe jeni
agjenimi le tju gjon

tridhjet dite ka ramazani
kete e dine pleq e te ri
kushe ka faj e gjynahet
shkon te falet ne gjami

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020