Teksti Origjinal

me kta derte tranda gurbet kem qellu
me kto punt e huaj qysh na koka shkru me fol gjuhe e huj shqipen me haru ne shpij me pas vendlindjen e ktu me jetu

ref:ne kater anet e botes nane moj jem shpernda rruget e gurbetit me lot i kem la jeta e gurbetit shum koka veshtire ktu jem ausllandera e nshpij mysafir

amaneti nanes zduhet me u haru me kon afer nanes hala jet pa ndru hallall me ta ba nena qe tka rit me ja puthur doren me ja puthur syte

ref:ne kater anet e botes nane moj jem shpernda rruget e gurbetit me lot i kem la jeta e gurbetit shum koka veshtire ktu jem ausllandera e nshpij mysafir

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020