Teksti Origjinal

Pjergull o mori pjergull o e o
Me rrush qenke moj derdhun o e o

Me rrush qenke derdhun o

Me rrush qenke moj derdhun o e o
Kush t'i ka o mbeledhun o e o

Kush t'i ka o mbeledhun o

Kush t'i ka o mbeledhun o e o
Djali jon o i zgjedhun o x2

Akolla Lulie akolla
Te morra o per bese te morra

Te morra o per bese te morra x2

Te morra e s’te lash atje
Te bona o shoqe me ne x2

O bubu moj nane
Ç'po kercasin shkallet x2

Mos u tremb moj bije
Po t’vijn dajallaret x2

Shkove moj bije shkove
Fush e mal kalove x2

U bubu moj nane
Ç'po dridhet shtepija x2

Mos u tremb moj bije
Po t'vin shoqeria x2

Shkove moj bije shkove
Fush e mal kalove x2

Oj hodha doren ne deg te thanes
Hajde moj aman aman
Oj mir se vjen mori bija e nanes
Hajde moj aman aman x2

Oj tash marr vesht se kam qene vetem
Hajde moj aman aman
Hajde moj po te vish me ndejtun
Hajde moj aman aman x2

Orkestroi:
Edmond Zhulali

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019