Teksti Origjinal

Yeah Naic B b b b Blazer Bohemi
Auuuu Ja ku filloi Bohemi me faktet e veta,na shurdhut karin tu tregu barsaleta
ja ku jam sot,me krenari rrepoj sot,se 300 veta n'rrug i numeroj
se kena stil ne kena besen
kena me t'mirat e Botes
kena vepra ne cdo fjale
pavarsisht kohes dhe moshes
kena,,,, qe hala n'Shqipni s'eshte degju,ti e di mor shok,por prape nuk eshte ashtu
une e duuu,pavarsisht qe nuk duket,sot krijoj dicka qe nuk zhduket,u ben shume vite qe s'di qe kur ja nisa,kan mu shkrujt shume libra per kta djem shume artista
kush t'ka then ty qe n'Shqipni nuk bohet Rrep.hapni vesht se nga Durresi,po ju vjen nje Legjend
edhe per pak sekonda sa ta nderroj atmosferen,njesoj si dimrin veren ruju se ta mshhhhh deren,,,
Rref
Jam ktu ku nata gdhihet,jam ktu ku derdhen pijet,jam ktu ku preken endrrat,jam ktu kurr s'do t'mungoj,jam ktu ku rrespektohem,jam ktu ku vlerat m'shtohen,jam ktu ku ata e din,jam ktu ku kam shoqnin
Hidh syte n'horizont munesh me dallu dicka,nje KURORE si meteor,mbi te 3 shkronja OTR
eshte punu per ket' dit' me merit eshte arrit,jam me lart se kta t'tjeret,shkaterrimtar per cdo bit ,,,,,,,,,,,,,,,,,qe jan,pyesin cka u bo me rrepin,OTR-ari ka bo namin,vum vum vummm
i jap gaz n'maksimum,qeshtu e kam punen per ty e kam rujt 1 plumb,bitch hajd kur t'dush,me ken t'dush si t'dush,nuk ta pertoj per vllazni ti je ,,,sh
se sapo dal nga ,,,dhe filloj merrem me to,nuk di me then shpirt zemer hape gojen ca do
i lind per ket' pun,ata krejt em dun,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
bon me dit krishter a mysliman,me then bash t'drejten n'OTR-ar jam tamam pik.
Rref
Jam ktu ku nata gdhihet,jam ktu ku derdhen pijet,jam ktu ku preken endrrat,jam ktu kurr s'do t'mungoj,jam ktu ku rrespektohem,jam ktu ku vlerat m'shtohen,jam ktu ku ata e din,jam ktu ku kam shoqnin
Po m'vin shume mendime,n'kok m'rrotullohen,nis me than do rreshta,per shoqni s'po ftohem
po m'habit biti i mbush me magjia,po m'habit fakti po m'thrret krejt SHQIPNIA,
jam shum i gzum sa me zor po mbahem,kam krejt Veriun Jugun Tiranen,kam krejt Kosoven qe ma dha perkrahjen,jan krejt me mu zemra po ma shton rrahjen
femnat po m'dun shum,sa e dun nanen,kush m'ka inat smund,se ma di anen,kush eshte me mu e du se ma do t'miren,kush s'eshte me mu,s'e du s'ja njofi ftyren,krejt po e kallim,hapin mos e ndalim,ktu e kam Bohemin Blazer edhe Naic-in
kush lirshem nihet
me ne le t'gdhihet
OTR-ar jane shume nalt
zoni po ju nihet,,,,,
Rref
Jam ktu ku nata gdhihet,jam ktu ku derdhen pijet,jam ktu ku preken endrrat,jam ktu kurr s'do t'mungoj,jam ktu ku rrespektohem,jam ktu ku vlerat m'shtohen,jam ktu ku ata e din,jam ktu ku kam shoqnin

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020