Teksti Origjinal

o ran ne mirdit o tre kapetana
kish o mirdita shum djem azgana

kish o mirdita shum djem azgana
kish o pren currin oh ma trim se zana

kish o pren currin oh ma trim se zana
sish lidh kurr cysh se e ka lidh nana

sish lidh kurr cysh se e ka lidh nana
sot pe lidh caj memsi me pranga

lidh me pranga e ka shtrengue
perpjet bjeshkes e kan fillue

perpjet bjeshkes e kan fillue
shkojn tu e rreh tu e munue

shkojn tu e rreh oh tu e munue
ne binak currin kokan takue

ne binak currin kokan zatek e
ku po e coni oh ket vlla perpjet

ku po e coni oh ket vlla perpjet
po e cojm drejt ne hycymete

po e cojm drejt ne hycymete
l´shone vellaun te fmija ne shpi te vet

l´shone vellaun te fmija ne shpi te vet
nuk e leshojm oh kurr e per jete

binak curri let kthehet ne shpi te vet
rrokni armet oh na i lafshim shkrete

rrokni armet oh na i lafshim shkrete
t´ja zam priten oh si ne qerret e

pa digjoni oh ju kapetana
do t´ju baj si nuk ju njeh nana

sju njeh nana as baba e vet
se ktu i thone oh mirdit gazepi

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020