Teksti Origjinal

Ne dikur ishim shoke te nje qyteti
qe mban emrin thjesht e bukur "Studenti"
ndaj dhe kur ikem larg nga shoku-shoku
na mbeti thell` ne gji nje cerdhe zogu

Po sot kushtrim pasioni qe le ti
vec fjale vjen, sinjal e pershendet/vershellen
ne udha larg na thirri nje mengjes
nje tjeter kenge nje drite e re po ndez

Qytet me moshe rinie
i madhi ti enderr dashurie
qytet me emer drite
o cel vec lumturi dhe rritesh

Ne dikur ...
ne jeten tone ti je vete pranvera
manushaqet me sjell lule shqerra

(Po sot kushtrim) ... qe le ti

vec fjale vjen sinjal e pershendet/vershellen
ne udha larg na thirri nje mengjes
nje tjeter kenge nje drite e re po ndez

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020