Teksti Origjinal

Çun Lajqi:
Neper fusha , neper kodra vërshellen nje egërsirë
praa o burra , hani , pini , hani , pini ore qas
per qakallin nata erret eshte rast e delirast
hani , pini dhe rrembeni mbushni xhepa
mbushni arka te pa-brek ju gjeti dreka
milioner ju zuri darka
Hani , Pini e rrembeni mbushni arka mbushni xhepe
gjersa populli bujar tu pergjigjet peqelepe

Po si mje moj nane a je e fort qysh tkom lane
Lotin mos e derdh se e din se qka tkom than
Burgu o per burra loke kjo koh kalon
Ju a jeni mir teton kallxom baben qysh e kom
Malli po mdjeg veq prej lekure du me dal
Ma dhan ni cop leter sa me ti shkru qito fjal
Bonu nan e fort se djalin tfort e ki
Mi kan qorru kta sy nket tmallkume qeli
Shkaut I thom msho se akuzat nuk ti njoh
A ka drit per mu oj Preshev athu a tshoh
Athu kon e vrajta a kon e masakrova
Un kesh veq 1 ushtar kur nluft ke Kosova
E ju more vllazni ndor tshkive em lat
Po kalbna me shok ktu per dit e per nat
Shpeshher I thom gjuj se po du me mvra
Po mthojn prit hala se edhe tjer ktu ki me pa.

Mthuj 1 fjal nan tregom se a je gjall
Mbahu oj loke se tfort e ke ni djal
Në mshir të Zotit të gjith ne kemi mbet
Gzuar për jet data 28.

E di qe na harrun Sejdiu edhe Thaqi
Po e di ket gazep na din veq Adem Demaçi
Per kto mure me gjak a ka kush qe mer hak
Na bojn tona tzezat edhe apet I doket pak
Bojn be asni shqiptar skena me lon nPreshev
Thojn veq NATO ju pshtoj se ja bojm si nSarajev
Zemra po mkan me mujt krejt I shky me dhom
Po I lidht jom nzinxhir pi durve deri nkom
Kaniher pak flej mi pushu dhimt e mia
Mkap ni agoni mdoket qe qohna te shpia
Asht e lekur edhe per buk vdes urie
Syt kur I hapi shoh gardian serbie
A do tshoh nan gjall athu kur tlirona
Ket denim qe pe vuj kallxo kujt keq I bona
Kshtu koka shkru kejt jeten per me hek
Veq pse mburrna kush jom edhe at'her kur jom tu dek.

Mthuj 1 fjal nan tregom se a je gjall
Mbahu oj loke se tfort e ke ni djal
Në mshir të Zotit të gjith ne kemi mbet
Gzuar për jet data 28.

Zemra po mkan po ideali em man tgjall
Nese ma nuk shihem nan amanet ket fjal
Qoja ket selam kejt Kosoves e Shqipnis
Bash ndit tpavarsis nan ket leter e kom nis
Fshije nuse lotin se jom guri pasha Zotin
Dhimta letohet kur kujtoj Ukshin Hotin
Sot 1 flamur hatri jem o bab ngrite
Njejt sikur djalin ket dit ma tmir prite
Un vi ma von se nuk po mundem sot
Du me tpa tu kesh e asniher me lot
Per kto fjal nan mfal se zemra ma u kall
Pash gjinin tond kejt a po mi bon hallall
Shpirti po kan e me grusht I mshoj murit
Qysh sqillova me juve spaku nditen e flamurit
Me lot e me gjak nan ta shkruj ket leter
Qofsha me juve spaku ne Nentorin tjeter.

Mthuj 1 fjal nan tregom se a je gjall
Mbahu oj loke se tfort e ke ni djal
Në mshir të Zotit të gjith ne kemi mbet 2X
Gzuar për jet data 28.

GOLD AG

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020