Teksti Origjinal

u ula nen bjeshke
rrjedhe nje krua
do te me vije nje vajze
qe e dua
dhe poshte neper ara
traktoret ne pune
avash moj e mire
se na bere zhurme
Ref
duhemi ne te dy
le ta di gjithe fshati
te pelcasin, shkesit
nga inati
pjeshke e pjekur
embelsoka shume
a me do moj
sa te dua une
ne vend te shkesit
vume dashurine
vajze e bukur
moj trendeline
neper ara ne
do te ecim
jeten tone te re
do te ngrehim

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020