Teksti Origjinal

Mahmuti:
A ke ardh o shpirt n'dynja ti mu zemren me ma vra, po a ka gjynah mat madh mem than vi e mos me ardh.

Ref:2x
Her vjen e her nuk vjen ti s'ke zemer shpirti jem her t'ndam her t'bashkum kush dashuron edhe vun.

Shyhretja:
a ke ardh o shpirt n'ket jet mos me lan synin me fjet, nuk ka zemer pa marak jo nuk di un met dash t'pak.

Ref:2x
Her vjen her nuk vjen ti s'ke zemer shpirti jem, her te ndam her t'bashkum kush dashuron edhe vun.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019