Teksti Origjinal

her pot tdu e her spot du
naqet tuja po dojn met tranu
qefin me ta mar nuk po ja vlen
se aq ty nuk po te pelqen

refreni 2x:
mos me le gjanem
hajde ti hanem
shum nga jeta mos kerko
se ti mbetesh pa kurgjo

her me vjen e her me ik
shum e lazdrume koke bre qik
sdi pse kaq shum kajde pom qet
kur ma mir se une ti ski me gjet

refreni 2x:
mos me le gjanem
hajde ti hanem
shum nga jeta mos kerko
se ti mbetesh pa kurgjo

refreni 2x
mos me le gjanem
hajde ti hanem
shum nga jeta mos kerko
se ti mbetesh pa kurgjo

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020