Teksti Origjinal

Nuk dua zerin tend me ta degjoj
Nuk dua puthjen tende ta shijoj
Nuk dua fjales tende ti besoj
Se per mu me nuk ekziston
Tani me un per ty JO nuk kam mall
Mundohem dhe nuk gjej me asnje fjal
Me iku dashuria m'shkoj ne dajll
Asnje here vetes Time nuk ja fal

Si neper enderr e kujtoj emrin tend
Dhe plag e vjeter me kaloj me kaloj e nuk me dhemb
Ne zemren time asnje vend me nuk gjej dhe Nuk e gjej dhe veten sdua me ta genjej(2x)

E ndjeja ti nuk ishe tipi im
E ndjeja se do ishte nje zhgenjim
E dija gjdo fillim ka nje mbarim
Por gabova se te desha shpirti im

Si neper enderr e kujtoj emrin tend
Dhe plag e vjeter me kaloj me kaloj e nuk me dhemb
Ne zemren time asnje vend me nuk gjej dhe Nuk e gjej dhe veten sdua me ta genjej(2x)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019