Teksti Origjinal

B52:

thirri prej hapsires t'mdhaj me satelit
n'anije kozmike,a pom nin o sahit ?
ja kom marr doren alkoholit pe fermentoj
senet Gravitet veq te na kur shkoj
bima osht ka rritet e mu so ka um pritet
edhe pak sat rritet..................?
kshyri telivizor kejt kanallat po mi rrok
ma thej qitu veq vet spom mungon ajo bot
as ata qe kan ngjyros ma shum se karamurati (wuaaaa)
as ata qe nuk e dallojn rrenen pi fakti (wuaaa)
as ajo qi shitet kishe visarin e don
e din qe i kom do pare e rrin dej sa i hargjon
kur i kom shit kto fore un jom kan shkoll fillore
ti e kapshe baben per dore (bye bye)
lidhja pot nerprehet tu e past veq 1 femen
se marova nja t'fort qe sta lun menen

REF.
????????????

Jetoni:

jetoni toni ta kallxon receptin
e maj ket beat haver per super talentin
emsit jon rrenca pe mashtrojn miletin
folin per tjetrin e mfol per veten
thuj nese ki diqka me thon vertet
nese jo po izi ose shtt rri i qet
njeri komplekse se tshti neper strese
e rrami qit seke qu shkrebzen dheze
m'gjen rrug man se qaty e boj lekin
gangster night bone fight e bone edhe rrekin
i madh plot gipeki une vet i 3-ti
.............................................?

REF:
?????????????

B52:

eksperienc fusha ndryshme eksperimente me lloj lloj sene
natyrore artificiale mledh mene e hargjit mene
paprit pa kujtu erdha n'kit gjendje kritike
kom probleme ekonomike shoqnore nervore dhe at edukative
aspirata a m'don dhip ? nanen e parelive
...............masa masive
qdo sen qe esht perreth ka shitje dhe dukuri farfnije
bloody alsat i hin rrugve shkurt legjitimisht
jom shaqa e na klloshart papaka mirrum me konkavra
duhet mi bo kejt vet kurse pare st'ka lon baba
nuk fajsohet veq aj po shqiptart me gjenerata
t'rrejn rrenc dyftyrqt tradhtar kush pi jep informata
i kom degju ni qeellim shqipnija jon e madhja
mos e pri me ta kall po qu edhe kallja
mos e prit me ta shpall po qu edhe shpallja
si pirat e ulqinit si aleksandri i madh
si baca adem un jom ushtar i qart
si malsort e gucis si sokolt e ali pashes
si kthimi skenderbeut shpates ja kthejm shpaten
pushkes ja kthejm shpuken
topit ja kthejm topin
nuk vdes kurr mbes heroi i kombit

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020