Teksti Origjinal

Jom rrit qysh jom rrit kur na kan flliq shkit
Tash jom I lir e jom kah du me pelcit
Kur pi shoh raptisht tu na plaqkit
U harru se ni her u kon pas dit
Qe shum gjaku u derdh me i qit senet n'drit
Njerzt kan dhon jet qe t'lir me ju rrit fmit
U kry lufta pa prit,As un se kom prit
Me i pa kta t'mit,Tu u bo kaq t'lig e shum t'pashpirt
Deri sa njerzt preken, je gati me prek deken
Rri se nuk t'vyn as lekt qe t'meten
Se n'at jeten tjeter shkon vetem
Sen meveti s'merr,
sen ma shum se dy metra tok e n'to plot do terr
nashta n'fund t'filmit I mir del
e ta ndreqin vorrin me mermer
po, jo, te na do t'del,
qe kena me ju pshurr n'vorr deri sa t'djegeni n'ferr
n't'9-tin nivel te Zotniu Llucifer

REF

MOS E PREK QA SO E JOTJA SE N'VEN DES „MAN"
SBON ME LUJT QOKE ME JETAT E VENDASVE
SE DIN QE PO HIN FELL
MA MIR E KI HIN CEKT SE MA MIR T'DEL
SKI IKJE KU VI ME
T'DHUNU PER QA NA KI PUNU TI NEVE

STR II

Thojn...historia perseritet
samashum qe jon kah shkojn ditet
qaq ma shum po rriten mitet
i kan nal dritat se sen n'drit spo qitet
u mytem tu prit tu mos e dit qa po pritet
edhe ty munen me t'shit se kejt veni po shitet
mi kry jon tu na hyp e kjo kjart o kah shihet
po fjalt sjon kah shihen
tu mos pa qa po nihet
klloshart jon kah lpihen
e JOOO ska!!! Se kta s'ngihen
popullsin n'deklarata ski qa e perzin
se ni shumic ska as lek mi majt fmin
e fmit e juj me „private Jet" vin,
tu u sill neper prishtin me Autoblind
mosha kar!!! Se po ma shton merzin
mose provoko njerzinë
se mrrin, te ballafaqimi i mjeksis me pamundsin
me ta bo autopsin, se bashk me shpin, mo sje...
se je I shkrim, me nitro-glicerin

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020