Teksti Origjinal

Qysh stu lodhen kembet tuj ec n'brigje te Drinit
qysh nuk tu ngrin lotet tuj qa midis dimrit
qysh nuk tu lodh krahu prej pushkes rand
qysh nuk dite kurre u lodha me than

Jam syzeza nga Kosova
ma ka dhan zemren shqiponja
e kam zemren sa krejt Sharri
mka thirr ne dasem Adem Jashari
per kete dite nana me rriti
mka thirr Zahir Pajaziti

qysh stu lodhen kembet tuj ec n'brigje te Llapit
qysh nuk tu ndryshk pushka prej vallve te gjakut
qysh nuk tu shterr zani tuj knu per lirine
nuk ka than as Zoti me i pas dy Shqypniii

Jam syzeza nga Kosova
ma ka dhan zemren shqiponja
e kam zemren sa krejt Sharri
mka thirr ne dasem Adem Jashari
per kete dite nana me rriti
mka thirr Zahir Pajaziti

Ne shpirt e mbaj dhembjen e ne zemer kam lirine
dy sy mi dha Zoti me e pa mire Shqypnine
njanin sy kam Llapin e tjetrin kam Drenicen
ne koke e mbaj plisin e ne zemer Shote Galicen

Jam syzeza nga Kosova
ma ka dhan zemren shqiponja
e kam zemren sa krejt Sharri
mka thirr ne dasem Adem Jashari
per kete dite nana me rriti
mka thirr Zahir Pajaziti

E kam zemren sa krejt Sharri
mka thirr ne dasem Adem Jashari
per kete dite nana me rriti
mka thirr Zahir Pajaziti

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020