Teksti Origjinal

Dikur me doje shum me teper
Nuk shikoje asnje tjeter
Ne zemren time vetem ti kishe vend
Por se di pastaj cka ndodhi
Nuk e di kush ish fajtori
Qe nuk jemi bashk si dikur
Dikur me te lumtur ishim
Njeri tjetrin pran e kishim
Krejt cka deshta un te ti i kam gjet
Dije se kjo zemer digjet,
sa shum malli me paska marr
Tash po me vjen inat ce s'pata fat

Ref:
Me fal, me fal
Un s'kisha faj
Per ty esht kollaj prej se jemi ndar
Me fal, me fal
Un s'kisha faj
Dikush tjeter zemren ta ka marr

Dikur me te lumtur ishim
Njeri tjetrin pran e kishim
Krejt cka deshta un te ti i kam gjet
Dije se kjo zemer digjet,
sa shum malli me paska marr
Tash po me vjen inat ce s'pata fat

Ref:2x
Me fal, me fal
Un s'kisha faj
Per ty esht kollaj prej se jemi ndar
Me fal, me fal
Un s'kisha faj
Dikush tjeter zemren ta ka marr.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020