Teksti Origjinal

Reff dns

ku je ti zmr . pse s'thret n emer
sa shpejt m'harrowe . jeten ma shkatrowe

DNS
nuk e di qka ndodhi si erdh puna tei ktu
un t kom dasht me shpirt . ti ma kthewe ashtu
ti m wet m thae qe zmrn ma ke ti si munde me hudh zemren time.
me shkatru at dashuri shpejt e harrowe dashnin ton.
u munowa mu bo i mir me ty ti shpirt e zemer mi lendon .
un tkom thon qe ja me ty ma hiq me kerkon
u munojsha mi majt fjalt . weq met pas gjithmon pran
po prap e pash . qe ti u largowe nga un
e pash qe ditwe t fundit mo sum thojshe t du shum
e wrejta diqka tek ti . qe sishte n rregull me ty
e pash qe dojshe mem thon dishka po sun ma thojshe ne sy
e wrejta ne fytren tande . ne syt e ty
qe ska mo deshira . ska asgjo mu plotsu
po ti wet deshte . ket dashuri me shkatru
e zgjelle ni rrug tjeter shum leht m'harrowe mu

Reff dns

ku je ti zmr . pse s'thret n emer
sa shpejt m'harrowe . jeten ma shkatrowe

1TT'z

zemer mu um dhem . edhe nese o dhimbja yt
dashnia o e ngusht . aty kalojm weq na dyt
mir po sonte shkon . e neser um harron
un shpresoj met pas . ti me tjeter wazhdon
kjo dashni ska fund . jeton e flen te ti
qdo dit t'du ma shum . pergjijet pse si di ?
ni dashni qe lind . e thiret lumturi
e ka emrin ti . ose thjesht na dy
po wien qekjo er . ftyra jote pom kaplon
sikur shum net me shi . syni pom loton
pa ty pom mungon . ni dashni pa wdekje
ni shok ni bised . ni knaqi e ni prekje
ato rrug ato shkall . ku rrishim dyt bashk
aj sekond aj minut . ku sun e harron me ni "NASHT"
ato buz ato dur . aj shikim me plot knaqi
du me prek n'ndashni . diqka qe e du shum e ndi

Reff dns

ku je ti zmr . pse s'thret n emer
sa shpejt m'harrowe . jeten ma shkatrowe

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020