Teksti Origjinal

Oh me ka lind sonte nji djale
Lum e lum sa gezim i madh
Kallu shpi kallu mahalle
Se m'ka lind sonte nji djale

Ref...x2
O o o djalo
Gezove nanen baben o
O o o djalo
Seç ma kenaqe zemren o

Qofsh i lumtur me nafake
Biri im ti paç urate
Shume urime e shume fat
Jete te lumtur e te gjate

Ref...x2
O o o djalo
Gezove nanen baben o
O o o djalo
Seç ma kenaqe zemren o

...

Ref...x2
O o o djalo
Gezove nanen baben o
O o o djalo
Seç ma kenaqe zemren o

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021