Teksti Origjinal

Rep1
-Si fmi i vogel lindi me zemer
-luani po shkolla nuk i shojke
-edhe veq probleme bani
-nana vet rrike tu kajt
-ka tre muj tu mos e pa
-se dike a e ka gjall djalin a ja kan vra
-Mangup prej fminis pa e dit tuta qa osht
-s'ka bo me ja prish se kishe shku posht
-me shum shok permas shum net tu nejt pa flejt
-asnjonin tu mos e tradhtu as njoni tu mos e rrejt
-shtir per familje edhe pse djali shum trim
-po anash nuk i la si gjithmon pat vetbesim
-tu bo jeten me heka naper rrug tu bo gjum
-vllaznia tu e lyp ku o se pi mungon shum
-nones i kerkon falje qdo nat n'mendime tu hi
-tu bo sene penale edhe pse hala i ri
-e ajo qe e dojke shum rrall her e takojke
-n'shkoll nuk u shifshin se ky nsholl nuk shkojke

ReF 2x
-Se jeta o veq prov ku probleme ki plot
-nana jem ti mos kaj syt mos ti shoh me lot
-e di merzitesh per mu e veten e ketqson
-po ti do jesh me mu deri diten qe s'jom (ey)

Rep 2

-RRugen si shpi zemren t'musht me sene t'kqija
-ka 24'or n'balec tu e njek policia
-q'do dit n'katastrof xhygjet tu ardh me ren
-edhe burgin e shkeli HOMIE jo nuk u trem
-pi shpis tu e perrcjell tu i thon ruju djali jem
-ki kujdes ka po shkon nona edhe n'onderr tpermen
-e din e lendove po apet e qaf tu dal
-ta fal e ki perkrahjen e saj se t'ka djal
-asaj i dhimes shum besom qe ta din vleren
-per dit e rrejn gjinja...tu i thon Kerrlen e kan therren
-sa her tu fol per mir tu mos lon me hi thell
-t'lutna ruju pi sherrit se si t'hish ma sun del
-PLot probleme plot baba thot e rrita kot
-tasht i boni do vjet ma i qet po nihet sod
-pe din qe sbon problem si at'her se tasht u rrit
-Djalin e keni per zemer ...qa ka dasht ka arrit

ReF 4x
-Se jeta o veq prov ku probleme ki plot
-nana jem ti mos kaj syt mos ti shoh me lot
-e di merzitesh per mu e veten e ketqson
-po ti do jesh me mu deri diten qe s'jom (ey)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021