Teksti Origjinal

Rastesisht sonte u pam
ne ket nat ter plot hare
nuk guxon askush ne bot
te me thot i imi s'je.

Krejt kan qef me ndejt me ty
dhe kjo gje me pengon shum
por asnjera ne ket bot
nuk te don me shum se un.

Ref.:
jo me fjal por veq me zemer
thuhet gjdo gje ne ket jet
se keshtu fillon mas miri
dashurija e sinqert. (2x)

Rastesisht sonte u pam
ball per ball e sy me sy
ti se din sa m'kish mar malli
qe te jem serish me ty.

Krejt kan qef me ndejt me ty
dhe kjo gje me pengon shum
por asnjera ne ket bot
nuk te don me shum se un.

Ref.:
jo me fjal por veq me zemer
thuhet gjdo gje ne ket jet
se keshtu fillon mas miri
dashurija e sinqert. (4x)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019