Teksti Origjinal

Dikur ne te dy ishim te pa ndar
sa te lumtur thonin bota nje qift i papar
nje zeshkane zdi nga doli e shkatrroj lumturin
ajo ty te pervetsoj mua me la ne vetmi.

Ref.:
Zeshkanja ne krah tani ty te ka
mua me sy nuk mundesh mem pa
me lendove mu me the se s'te du
shpejt me ke harru.
Zeshkanja ne krah tani ty te ka
mua me sy nuk mundesh mem pa
me lendove mu me the se s'te du
s'mundem me besu.

Un te thrrisja shpirt ti me thrrisje zemer
ishe ti i vetmi un e vetmja femer
ah zeshkane zdi nga dole ma shkatrrove lumturin
dashurin ti ma more ma fale vetmin.

Ref.:
Zeshkanja ne krah tani ty te ka
mua me sy nuk mundesh mem pa
me lendove mu me the se s'te du
shpejt me ke harru.
Zeshkanja ne krah tani ty te ka
mua me sy nuk mundesh mem pa
me lendove mu me the se s'te du
s'mundem me besu.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020