Teksti Origjinal

Njeri ka Zemer e Sy
tuj shiku zemra u thy.
Zemra ra me sy n'bela
skisha mujt mos skisha pa.

qka ka faj syni i shkret
qe tu thy zemra ne ket jet
e pa dash syni ne ty
zemra thot hala me kqyr

ooo Sy e Zemer nuk jam tuj pajtu.
oo ty tkam sy o ban me mujt mu.

ooo Sy e Zemer
cili esht fajtor
mos me pas qef zemra
syni skqyr me zorë.

Njeri ka zemer e sy
mos me pas zemra sish thy
syni faj ka qe tka pa e ka shti zemren n'bela

Nuk esht hera e par per ty
qe e kqyr dika me sy
nuk ban synin me fajsu
zemra jote mka zgjell mu

REF(2)
ooo Sy e zemer nuk jam tuj pajtu.
oo ty tkam sy o bon me mujt mu.

REF(2)
ooo sy e zemer
cili esht fajtor
mos me pas qef zemra.
Syni skqyr me zorë.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019