Teksti Origjinal

Anonimos Refrenii
Vetum ty Te kish N'jet Nuk E Di Pse Nuk Beson
Krejt Per Ty Qa I Pata I dhash athu Kur um kupton
Lot Per Ty Kurr Si Harroj Sat Jom Gjall Doti Kujtoj
-------------------- Sat Jom Gjall Doti Kujtoj

Reptura 1 Trimen
a pet vet a pet pa ty
a pet qikjo zemer a pet u thy
sa mir ja kem nis na bashk
nja ni tjetrin gjithmon tu e dasht
po tash nja ni pa tjetrin jena met
realiteti o n'kit flet
ty t'kom dasht e jo tradhtin
po tash na prunen perfundimin

tash na nuk po mujm me kan
at dashni pa qare me lan
e tash mi harru krejt qastet
toka po mushen me lot
pej syve t'mi o ka bjen shi
spo muj as lot mi fshi
se kta lot per ty kan derdh
se veq ti te un kipas vler

Reptura 2 Trimen
tan naten tu menu spo muj me flejt
kajher i m'sheli syt e boj k'ta per mi rrejt
ker kush t'miren nuk po ta dojke
a jo koh bashk qysh na shkojke
qa um ka met veq qyky mikrofon
pa ty tash veq me qito jom
ty t'kom dasht ti e din
po edhe ti mu qysh me filim

e tash na qysh me jetu
dashnia jon u shkatrru
veq ni fotografi um ka met
kujtimet nuk din me vdek
veq vdekja um bon met harru
per ty deri n'vdekje kame shku
po edhe nese v'des njani pre neve
te vorri falje kina me kerku

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019