Teksti Origjinal

Kosove vendi im i bukur
nuk te lam kur te vetmuar
dot vijn nje dite dhe te tjeret x2
kur prap dot jemi te lumtur.

Ne ty u rittem the u trashiguam x2
lumin tand jeta jon rolly
Kosove kur ty t`kam braktisur
shumicen gurbeti naj mori.

Gezohu gezohu kosova ime e dashur x2
se koha po vjen po vjen me liri
kan me ardh nje te gjith dhe te tjeret
e jona je ke qen dhe dot jesh
kosova kosova ime e dashur.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019