Teksti Origjinal

Yeahh … Loti yt

Ditë me shi, në ballkon qendroj
Tkujtoj
Shkruar këtë poezi,dhe per ty mendoj.
Nga dashuria per ty ,
U bëra dhe poet
Ti ike nga unë
E më le vet.
Nga malli qe kam për ty
Natën të ëndërroj
Të dua më shumë se kurrë
Dhe pse larg teje qëndroj.
U ndave ti nga unë
Tani na ndan largësia
Isha I lumtur aq shumë,
Tani më myt vetmia

Refreni ( 1x):
Dua tjem loti yt
Nsyrin tënd të bukur
N’faqen tënde unë t’jetoj
Dhe të ndjehem njeri më I lumtur
Dua dua dua t’jem loti yt
N’syrin tënd të bukur
N’faqen tënde unë t’jetoj
Dhe të ndjehem njeri më I lumtur.

Ka kohë ëe je larguar,
T’mbaj n’zemer pergjithmonë
Më ka marr per ty
Sa shum ti me mungon
Se mendoja jeten kështu
Realiteti shihet këtu
S’mund ta perballoj kët largsi
Qe s’jom mo me ty
Deshta të t`harroj
E per ty t`mos mendoj
Por nuk mundem dot
Se me zemer te dashuroj
Dot nuk të harroj
Se e kam shum veshtir
Nuk po mundem dot emrin pa ta thirr

Refreni ( 1x):
Dua tjem loti yt
Nsyrin tënd të bukur
N’faqen tënde unë t’jetoj
Dhe të ndjehem njeri më I lumtur
Dua dua dua t’jem loti yt
N’syrin tënd të bukur
N’faqen tënde unë t’jetoj
Dhe të ndjehem njeri më I lumtur.

Dua tjem loti yt
Nsyrin tënd të bukur
N’faqen tënde unë t’jetoj
Dhe të ndjehem njeri më I lumtur
Dua dua dua t’jem loti yt
N’syrin tënd të bukur
N’faqen tënde unë t’jetoj
Dhe të ndjehem njeri më I lumtur.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020