Teksti Origjinal

Fjalen kur e qitanuk e qita me bo emer
Nuk e bona per mu fryas me nxon naj femer
E bona prej merziskrejt qka pata un e qita
E me jet vet luftovaedhe pse sen tmir sprita
U lodha tu pa trazirae pshtova pa u qmend
Shum aksidente ndodhinjetoj meni ven tnemt
Mra me shum trradhtarqe shum ju besova
E kush em lypi ndihmme mundsi i ndihmova
Ni fehmen e dashurovamenova qe edhe ajo mdon
Kurr njet se besovaqe mas shpine mum trradhton
Kur po e shoh me tjeterkone musha goten me raki
Veq me vujtje e me vujtjemshkoj kjo riiniiiii
E mllefin edhe qefintash po e qes me ni leter
U lodha u lodhatu e kujtu kohen e vjeter
Me shum net pa gjumE shum po derdhi lottt
Shum pytje ja boj vetesper qka erdha nket bot

ref
PSEE sjemi bash si dikur
PSEE si nimojim njoni tjetrit kurr
PSEE tmiren qe pe ja bon aj spo ta kujton
PSEE ati qe i tha vlla tash po t'harron

Shum pytje ja boj vetesa thu pse jetojm
Pse dheu po na i merrbash ata qe i dojm
E me shpresa vdesimqe ne at bot dot jetojm
Spo muj mu kon i lumturku njoni tjetrin e lendojm
Pse sgjoj njeri tlumturpo gjdo njeri me probleme
E ifalenderoj ataqe ma kuptun jeten teme
E tash erdha ktutu fol veq per ket jet
Kjo asht jeta jemqe sun Pe boj ni dit tqet
Kur pi shoh fmit deshmorvekur pi shoh kta jetim
Kerkush spo i ndihmone po rrin veq npikllim
Po dhezi ni cigaree po rri po menoj
Kerkon se kopjovase veten me kerkon sendrroj
Se qdo njeri ka vlernqofse din me vlersu
Kerkush nuk asht perfekthajde ngom ti mu
Qdo njeri vuj per dishkae dikush vun per man
Ndihmoni njoni tjetritse kjo jet skoka san

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020