Teksti Origjinal

kometa prane ishte vera jone
ajo qe e tham me shum te dy na thon
duke qeshur nje nate
ti gishtin drejton
tek nje yll atje lart
dhe i vure emrin tend
me the
ndoshta eshte shenje per ne
sepse yjet sbien shpesh
per mua ti je
sa her atje lart me sheh cdoher
mendon vetem kte moment
dhe me qet

sdi as sa do ti ngjaj sdoja diellin te lind
vetem puthjen me zjarr
pran detit un e ti
akoma te ndjej
eshte me shumm se me fort
dhe sot jam me ty
gjithmon do ta kujtoj

ref 2
me the ndoshta eshte shenje per ne
sepse yjet sbien shpesh
per mua ti je
sa her atje lart me sheh cdohere
mendon vetem kte moment dhe me qesh ,me qesh , me qesh

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020