Teksti Origjinal

Hina kit far loje me kallxhu se kom talent,
po po bre dost das weiss jeder der mich kennt,
qellimi jem esht ndrit emrin tem me qit,
e kom zemren e luanit dost une vi prej deqanit,
me plis t'bardh dal n'rrug,
e snjo fort tut i kallxhoj tonve
se kom qjak shqiptarit si mi pa fitu
ni million vleft arrit
sma nin se thojn gjinja ky ska sen me preparu,
se une rrugen tem jom tu e vazhdu,
nuk pajtona me sene qe nuk i du,
une jom deqan dajt i kom istogali,
armata jeme esht deqan istog atelery,
une jom shqiptar gjaku mvlon,
se e marr repin shqip n'dor e di qe bon bon
nashta sjom niher as i pari as i dyti,
po bile une me rren nuk ju myti,
dost qeto sene me realitet po dalin prej fyti

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020