Teksti Origjinal

Mund te jete thjesht nje shikim
Nje perplasje me syte e tu
Nje fllad i lehte ere
Me beri te enderroja mua
E di qe zemra te rreh
Sa here qe me shikon
Do te jem me ty perher
Ne cdo cast qe deshiron

Ref:
Do te behem diell per te ndricuar
Kur erresira te mbizoteroj
Do te behem zog per te fluturuar
Te vij tek ty te te ndihmoj
Nje ure mund te na ndaj
Nje shprese qe na bashkon
Dy zemra qe trokasin, trokasin
E s’ndalen jo.
(Uhuuuu Jououo)
Buzqeshjen qe me fal ti
Sa her qe mesazhet mi lexon
Mos bej interesanten
Sa iki ti nis me kerkon
E di qe zemra te rreh sa her me shikon
Do te jem me ty perher
Ne cdo cast qe deshiron

Ref:
Do te behem diell per te ndricuar
Kur erresira te mbizoteroj
Do te behem zog per te fluturuar
Te vij tek ty te te ndihmoj
Nje ure mund te na ndaj
Nje shprese qe na bashkon
Dy zemra qe trokasin, trokasin
E s’ndalen jo.
(Uhuuuu Jououo)
Dua tjem me ty ne ket nat te kerkoj
Nese te tjer duan tne ndajn
Do bej gjithcka qe ti ndaloj
ne kete nat magjike ti je gjithcka qe dua tkem
po dont forget qe gjithmon me ty dua te jem (te jem)..

Ref : [2x]
Do te behem diell per te ndricuar
Kur erresira te mbizoteroj
Do te behem zog per te fluturuar
Te vij tek ty te te ndihmoj
Nje ure mund te na ndaj
Nje shprese qe na bashkon
Dy zemra qe trokasin, trokasin
E s’ndalen jo.
(Uhuuuu Jououo)

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020