Teksti Origjinal

Hajli koft o na rrehi teli
na ka ardh o ni rreze dielli
Kshyrne kshyrne na qysh e kallim
çfardo nuse na nuk marrim

Kshyrne kshyrne na qysh e kallim
çfardo nuse na nuk marrim

Ref
Baba zemren e ka çel
qysh ke dimer na uv bo ver
sonte kanga let ja kris
der sa t'qel e lumja dite

II
Merrni defat lumja nana
knone nusen me dy zana
o moj nuse moj lul' me rrema
ka po t'shoh po na knaqet zemra

o moj nuse moj lul' me rrema
ka po t'shoh po na knaqet zemra

Ref
Baba zemren e ka çel
qysh ke dimer na u'bo ver'
sonte kanga let ja kris
der sa t'çel e lumja dite

III
O moj nuse moj lul' bajrake
hiqe pak o moj at duvake
shum e mir oj paske qellue
s'koka dasht hiq moj me'u shminkue

shum e mir oj paske qellue
s'koka dasht hiq moj me'u shminkue

Ref
Baba zemren e ka çel
qysh ke dimer na u'bo ver'
sonte kanga let ja kris
der sa t'qel e lumja dite [2x]

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021