Teksti Origjinal

MAhMuti:
O Moj si prAnver syni
yt i zi shoqet let pelcAsin
se tA kAn zili ton dynjAN e
ke shendrit ti Me Ato rreze
edhe zeMrAt tonA o flak i ndeze.

KosovAre qik delije tAn kosovA
ty tA kAn lAkMije.
kosovAre jA ke Anen shqiptArijA
po tA knojkA kAngen.

ShyhretjA:
Trupin e gjAt e belin e holl buzet
qershi e fAqet si Moll kshtu jAn
kosovAret kshtu i kA fAl ZOTI se
jAn MA te MirAt nuk e thon per skoti.

kosovAre qik delije krejt kosovA po
tA kAn lAkMije po vallAhi jA ke Anen
krejt kosovA po tA knojkA kAngen.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019