Teksti Origjinal

Mirmengjes edhe ni mengjes I kon veq 3 or gjum se jom ra n'ora 5
Jom ka pres
Me kry edhe qit dit,
Mu shym e me chillit
U kry edhe ni jav n;kalendar bjeri vi
N'kry her dy her ni vi
N'prishtin si secilin njeri m'ki
Jom nisoj si kejt ju nuk jom VIP
Jom njeri I thjesht menxi dallohna prej ati
E kom ni shpi ni pun ni kerr
Merandsi me dit pse po del
E kit sen e praktikoj per cdo jav ka dy her
Prit te kryj punen niher se sonte o njona prej atyne

REF

U kryyyn edhe kejt obligimet e javes
Pi ju thehna seneve qe I kom lon pak anash deri pares
E prita shefin mem thon merri paret
Eci se pe di qe skom me ja pa ftyren deri t'hanen
Hypi nkerr e lshoj muziken e qeli dritaren
Nisna per shpi mrri hi e pershendeti nanen
Ne nderkoh qe kryt ma merr anen
I vetmi sen qe m'kfjell o mu la me uj akell
I Paqt I vesht I ndreqt era fresh I kesht
I afrona shankut se ku mu bo lesh
Sonte para ftyre paska me mu bo terr
Spo punoj per palidhje sot pe lo n'ler
Bi n'tok, m'doket qe po chilli ner ylber
Dy shok, m'qejn n;emergjenc edhe ni her
Qohna ner infuzjona, gzohna kur kujtohna
qe jom gjall se prap sot kom me perfundu si dje

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019